Ressamlar ve müzisyenler Bornova Günleri'nde buluştu

Ressamlar ve müzisyenler Bornova Günleri'nde buluştu
Bornova Belediyesi, Bornova Günleri kapsamında çok özel bir sergiye ve konsere ev sahipliği yaptı. Dramalılar Köşkü Kent Arşivi ve Müzesi’nde 30 ressamın 30 eseriyle katıldığı ‘wia camp’ (Uluslararası Sanat Kampı Dünyası) sergisi ile ‘Dünya Ressamlarının Gözüyle Bornova Sergisi’ sanatseverlerin ziyaretine açılırken, aynı akşam Lozan Mübadilleri Vakfı’nın ‘Hasretin İki Yakasından Ezgiler’ konseri ilgiyle izlendi.

Bornova Günleri’nin ilk akşamında Bornova Belediyesi iki önemli etkinliğe ev sahipliği yaptı. İlk olarak Dramalılar Köşkü Kent Arşivi ve Müzesi’nde, ‘wia camp’ (Uluslararası Sanat Kampı Dünyası) çerçevesinde çalışmalarını sürdüren 30 ressamın 30 eseriyle katıldığı sergi ile ‘Dünya Ressamlarının Gözüyle Bornova’ isimli sergiler açıldı. Sergilerin açılışının ardından Lozan Mübadilleri Vakfı Korosu’nun ‘Hasretin İki Yakasından Ezgiler’ konseri Dramalılar Köşkü Kent Arşivi ve Müzesi’nin bahçesinde Bornovalı sanatseverlere keyifli saatler yaşattı.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Lozan Mübadilleri Vakfı Ege Bölge Temsilcisi Nevil Gündoğdu, Koro Şefi Berkant Atılgan ve wiacamp ressamlar grubu adına Ali İlikler’e, Bornova Günleri’ne yaptıkları katkılar nedeniyle teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova Günleri’nin ilçenin geçmişiyle bugününü buluşturup kentlilik bilincini yükselteceğine inandığını belirterek, “Geleneksel hale getirmeyi planladığımız Bornova Günleri şimdiden beklediğimizin çok üstünde bir ilgiyle karşılaştı. Bu da Bornovalıların yaşadıkları ilçeyi ne kadar çok sevdiğini gösteriyor” dedi.
Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER