Bornova'da okuma yazma bilmeyen kalmayacak

Bornova'da okuma yazma bilmeyen kalmayacak
Bornova Belediyesi, Bornova Halk Eğitim Merkezi ve Bornova Kent Konseyi işbirliği ile okuma yazma bilmeyen vatandaşlar için düzenlenen ücretsiz kurslar devam ediyor. 2’şer grup şeklinde Naldöken Kültür Merkezi ve Mevlana Toplum Bilim Merkezi içinde düzenlenen kurslardan toplamda 60 kadın yararlanıyor.

Bornova Belediyesi Mutfak Atölyesi ve BORKEM(Bornova Konfeksiyon Merkezi) gibi meslek edindirme kurslarının yanında okuma yazma bilmeyenler için de kurslar düzenliyor. Bornova Belediyesi, Bornova Halk Eğitim Merkezi ve Bornova Kent Konseyi işbirliği ile düzenlenen okur yazarlık kursları Naldöken Kültür Merkezi ve Mevlana Toplum Bilim Merkezi’nde yapılıyor. Naldöken’deki eğitimlerden 30 kişi yararlanırken, Mevlana’da düzenlenen kurslara da 30 kadın katılıyor.

3 ay süren eğitimler hafata 2 gün 4’er saatlik periyotlarda yapılıyor. 15 kişilk sınıflarda okuma ve yazma öğrenen kursiyerler hayatlarında ilk defa eğitim almanında heyecanını yaşıyor. Kadınlar okuma yazma bilmemenin hayatlarını nasıl zorlaştırdığını anlatarak kendilerine bu imkanı sunan Bornova Belediyesi’ne teşekkür etti.

Okumanın yaşı olmadığını belirten Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Hangi yaşta olursa olsun insan yeni bir şeyler öğrenebilmeli. Okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın kurslara katılmaları büyük bir azmin göstergesidir. Hepsini tebrik ediyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER