Tarihe tanıklık ettiniz

Tarihe tanıklık ettiniz
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Bayraklı Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi (BAYSEM) öğrenci ve öğretmenleriyle bir araya geldi. “Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize 280 gibi önemli bir sayıyla katıldınız. Tarihe tanıklık ettiniz. Milli ve manevi değerleri yaratma açısından Bayraklı, Türkiye’nin manşeti oldu. Bu bakımdan da gururluyuz. Sizinle de gurur duydum” dedi.  

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde Bayraklı Smyrna Meydanı’nda 4 bin kişi zeybek oynamış ardından da bir araya gelerek Atatürk’ün kalpaklı portresini oluşturmuştu. Başkan Karabağ, etkinlikte yer alan Bayraklı Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi öğrenci ve öğretmenleriyle bir araya geldi. Öğrencilere katılım belgesi ve içerisinde o güne ait video ve fotoğrafların bulunduğu USB bellek hediye eden Başkan Karabağ, “Sayenizde 29 Ekim etkinlikleri Türkiye’de manşet oldu. Emeği geçen bütün arkadaşlara, sizlere teşekkür ederiz. İzmir denilince akla artık Bayraklı geliyor. Eskiden ‘Bayraklı delinince’ gecekondular akla geliyordu. Bunun değiştiğini görüyoruz. Çağdaş insanların yaşadığı, Atatürk ve Cumhuriyet değerlerinin öne çıktığı bir ilçenin akla gelmesi söz konusu oldu. Yeni bir belediye olmamıza rağmen 28 semt evi, dershanemiz, kız yurdumuz, kültür merkezlerimizle insan kaynağını bir araya getirebilecek mekanları yarattık. Her belediyenin de kolay kolay yapabileceği bir iş de değil bu. 28 tane semt evi olan Türkiye’de tek belediye olduk.  15 kütüphanemiz var. Etkinliğimize dershanemizin de büyük katkısı oldu. 280 gibi önemli bir sayıyla katıldınız. Bence tarihe tanıklık ettiniz” dedi.

SİZLERE OLAN DESTEĞİMİZ SÜRECEK
Başkan Karabağ, 29 Ekim’lerde düzenledikleri etkinliklerle milli ve manevi değerleri yaratma açısından Bayraklı Türkiye’nin manşeti olduğunu belirterek, “Bu bakımdan da gururluyuz. Sizinle de gurur duydum. Dershanemizin başarıları zaten tartışılmaz. Mekan olarak da biz bu sene büyüttük. 10 derslik daha ilave ettik. Sizlere olan desteğimiz sürecek” diye konuştu. Başkan Karabağ daha sonra öğrenci ve öğretmenlerle toplu fotoğraf çekildi.
Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2017, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1