AKP İzmir İl Başkanı görevden alındı

AKP İzmir İl Başkanı Bülent Delican, görevden alındı

AKP İzmir İl Başkanı görevden alındı

AKP İzmir İl Başkanı Bülent Delican, görevden alındı yerine bu görevi daha önce de yapmış olan AKP eski İzmir Milletvekili Aydın Şengül (50) atandı.

Aydın Şengül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.Görüşmenin ardından Aydın  Şengül, Cumnurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarafından AKP İzmir İl Başkanlığı görevine atandı. Eski milletvekili Şengül, daha önce de İzmir'de 2007- 2009 yılları arasında il başkanı olarak görev yaptı, 2011 yılında milletvekili oldu.

[caption id="attachment_100475" align="alignnone" width="800"] AKP eski İzmir Milletvekili Aydın Şengül[/caption]

Aydın Şengül kimdir?


İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Planlama eğitimi alan Şengül, İzmir'de 1994 yılından itibaren Özde Planlama Harita Mühendislik İnşaat Taahhüt Ticaret Limited Şirketi'ni yönetiyor. Evli ve 3 çocuk babası olan Şengül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Şengül, Cumnurbaşkanı Erdoğan, tarafından göreve atandı. Şengül, daha önce de İzmir'de 2007- 2009 yılları arasında il başkanı olarak görev yaptı, 2011 yılında milletvekili oldu.

Şengül, 15 Ekim 1968'de Trabzon Arsin'de doğdu. Babasının adı Hasan, annesinin adı Güller'dir.Şehir Plancısı; İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Planlama Bölümünü bitirdi.1994 yılından itibaren Özde Planlama Harita Mühendislik İnşaat Taahhüt Ticaret Limited Şirketi'nde iş hayatını sürdürdü. İzmir'de ve Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde şehir planlama çalışmalarında bulundu. İzmir Ticaret Odası Üyesi oldu.

Şengül, evli ve 3 çocuk babasıdır.
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2018, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER