O sözler ki

Savaşsız ve sömürüsüz bir Dünyada “mavi türkülerin söylendiği bir Türkiye’de yaşamak için” emperyalizme, faşizme, her türlü gericiliğe ve karşı devrimlere karşı mücadeleyi şiar edinen Mustafa Kemal’in askerleri 2018 yılında da görev başındadır.
Bu mücadelenin bayrağını tepelere; en tepelere yükseltmek için, barış için, demokrasi için, özgürlük için, aydınlık ve güzel bir Türkiye için, bu ülkeyi kurda kuşa yedirmemek için, dikta rejimine geçit vermemek için Mustafa Kemal Atatürk’e verilen sözleri vardır.
Kurtuluş Savaşını ilk defa yapmış, yedi düvele karşı bağımsızlık savaşını kazanmış bir ülkenin çocukları gökyüzü şahittir bu sözü yere düşürmezler…
“O sözler ki / imgelem sonsuzluğunun / ateşten gülüdürler / kelebek çırpınmalarıyla / doğarlar ölürler / O sözler ki / bir kere çıkmıştır ağzımızdan / uğrunda asılırız” diye haykırırlar.
2018 yılında da görev başında olacak Mustafa Kemal’in askerleri bir kere kalkmışlardır ayağa. Çünkü bilirler ki “sen ayağa kalkmazsan karşındaki büyük görünür”.
“No Pasaran” diye kalkılmıştır ayağa. Ve ayağa kalkanlar kazanacaktır.
YORUM EKLE

banner1