Ali Rıza Ertan şiir yarışması için son başvuru 13 Nisan

Ülkenin dört bir yanından yüzlerce şair ve yazar, Buca Belediyesi tarafından bu yıl 22’incisi düzenlenecek Ali Rıza Ertan Şiir Yarışması’nda buluşacak.

Ali Rıza Ertan şiir yarışması için son başvuru 13 Nisan

Ülkenin dört bir yanından yüzlerce şair ve yazar, Buca Belediyesi tarafından bu yıl 22’incisi düzenlenecek Ali Rıza Ertan Şiir Yarışması’nda buluşacak. Buca Belediyesi, henüz 35 yaşında iken 1979 yılında hayatını kaybeden Bucalı şair Ali Rıza Ertan anısına bu yıl 22’incisini düzenleyeceği şiir yarışmasında yüzlerce şair ve yazarı Buca’da ağırlayacak. Şiir yarışmasının başvuruları 13 Nisan’da sona erecek.

Buca Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel yarışma 22. yılında sahiplerini bekliyor. Şiir yarışmasının başvuruları 13 Nisan’da sona erecek. Her yıl Türkiye'nin dört bir yanından yüzlerce şiir severi buluşturan yarışmanın jüri üyeliğini Ahmet Günbaş, Halim Yazıcı, Hidayet Karakuş, M. Kadri Sümer ve Ahmet Zeki Muslu yapacak.
Yarışmanın ana ilkesi Ali rıza Ertan’ın 35 yaşında vefat etmesinden ötürü katılımcıların 35 yaşını geçmemiş olması olarak belirlendi.
Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü kazananına 3 bin 500, başarı ödülünün kazananına ise bin 500 TL’lik para ödülünün verileceği yarışmanın ödül töreni, 20 Haziran Çarşamba günü saat 19.30'da Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.
Şiir yarışması hakkında detaylı bilgi almak isteyenler www.buca.bel.tr internet adresinden veya (0232) 439 10 10 dahili 2612 numaralı telefonu arayarak istediği bilgiye ulaşabilir.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2018, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1