'Alaçatı ilham kaynağım'

Işıl Savaşer, Alaçatı’da huzur bulduğunu, yapacağı sanatsal çalışmalarında da bu minik tatilin kendisine ilham kaynağı olduğunu söyledi.

'Alaçatı ilham kaynağım'

Yaz tatillerini Alaçatı’da geçiren resim sanatçısı Işıl Savaşer, Alaçatı’da huzur bulduğunu, yapacağı sanatsal çalışmalarında da bu minik tatilin kendisine ilham kaynağı olduğunu söyledi.

İstanbul Üniversitesi İnsan Biyolojisi Bölümünde 4 yıllık eğitimini alırken aynı anda Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümünde de aldığı eğitimlerle resim sanatında belli bir kariyere ulaşan sanatçı Işıl Savaşer, tatil için Alaçatı’ya geldi. Gerek yurt dışında gerekse yurt içinde açacağı sergiler öncesinde Alaçatı’da dinlenen sanatçı Savaşer, soyut dışavurumcu tarzında yapacağı tuval üzeri yağlı boya tabloları için Alaçatı’nın kendisine ilham kaynağı olduğunu söyledi. Aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde yaptığı doktora ve araştırma çalışmalarında son noktaya gelen Sanatçı Savaşer, ilk fırsatta Alaçatı’da sergi açacağını ve Alaçatı’nın sanatsal faaliyetler için çok uygun bir yer olduğunu ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER