Hadsiz şeytan

Adamın her televizyona çıkışı, her röportajı bir olay. Gündemde kalmak için olağanüstü çaba harcıyor. Tek derdi 2019'daki başkanlık... Yok yok devlet başkanlığı değil. Garibim Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığı hayaliyle yatıyor, kalkıyor.
Bakın ne diyor;
"Cumhurbaşkanı ile görüşmedim.Ama görüşmeyeceğim anlamına gelmez. Adaylık konusu ciddi olduğunda bir abim olarak gidip ondan icazet alırım."
Dünyadan haberi yok, ülkeyi hala padişahlık olarak görüyor. Ne yasa biliyor, ne anayasadan haberi var. Gönlündeki aslanı hiç inkar etmiyor;
"Eskiden hocam fotoğraf çektirelim mi?" şeklinde soruyorlardı. Şimdi 'başkanım' demeye başladılar. Hoşuma gitmedi değil."
Böylesine pişkin. Televizyonlarda referandum öncesi hiç sıkılmadan 'Evet' propagandası yapıyor, sonra maçlarda İzmir Marşı'nın söylenmesine karşı çıkıyor; utanmadan bu marşı siyasi bulduğunu söylüyor. Şimdi sormak gerekiyor. 'Eyy Rıdvan Efendi! Bu marşın neresi siyasi? Yoksa seni en çok rahatsız eden (Yaşa Mustafa Kemal Paşa ) dizeleri mi?
Bu adamın gündemde kalmak uğruna söylemeyeceği bir şey yok. Kendisinden siyasi yalaka olarak bahsedilmesinden adeta hoşlanıyor. Bir ara da Bodrum'a gidenlere kafayı takmıştı. (Beni Bodrum uçağına binenler eleştirir. Siyasi yalaka derler) diyordu. Adamın Atatürk sevgisini yüreğinde hisseden onbinlerce kişinin Bodrum'a yerleştiğinden haberi yok.
Aslında hiç yazmayacaktım. Ama önceki gün bir televizyondaki röportajı bardağı taşıran son damla oldu. Ne demiş hadsiz şeytan bakın;
"Ben Tayyip Erdoğan Bey'e baktığımda parkasız bir Deniz Gezmiş görüyorum. Deniz Gezmiş de 'kahrolsun emperyalizm' diyordu. Erdoğan da emperyalistlerle mücadele ediyor."
Hoop orada dur! Haddini bil. Sen ne tanırsın Deniz Gezmiş'i, ne bilirsin emperyalizmi. 1968'in devrimci mücadelesi hakkında en ufak bir fikrin var mı? Emperyalizmle mücadele ve tam bağımsız bir Türkiye adına başını ortaya koyan bu aslan yürekli devrimciyi ne kadar tanıyorsun? Sen Mustafa Kemal hayranı, ülke sevdalısı bu genci kimlerle kıyaslıyorsun? Anlaşılan Deniz Gezmiş konusundaki tek bilgin, O'nun parkası...
Bak Erdoğan da zaten "Benim üzerimden racon kesmeyin" diyor. Otur oturduğun yerde. Federasyon Başkanlığına soyunacaksan yalakalığı bırak biraz kendini geliştir. Örneğin coğrafya çalış. Türkiye kaç bölge? Hangi yarı kürede yer alıyor? Bunları öğren. Bakarsın yine sorarlar mahcup olma!
Haa bir de Atatürk ne demisti;
"Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim."
Şimdi bir düşün; Acaba bu niteliklerden hangisi bende yok?...
YORUM EKLE