Kılıçdaroğlu: Diktaya gidiyoruz
Operasyonu başlatan  o mektup ortada yok
Şeytan dağıldı
Canınız sağolsun
Bu yazı 02 Eylül 2012, Pazar 12:33:49 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kimdir geri zekâlı? - Zeynel Kozanoğlu

Kimdir geri zekâlı?

Her konuda görüş bidiriyor, karar bildiriyor, canının istediğini hafife alıyor. Generale “Generalsen kaç yazar” diyebiliyor. Anayasa Hukuku Profesörüne “Sevsinler senin gibi profesörü” diyor.

Demiş ki:
“Bu altmış altı ay meselesinde gidip rapor alanları ben evlatlarına ihanetle vasıflandırıyorum. Niye? 'Benim evladım geri zekalıdır' diyor. Yani iki ay mı senin evladını iyi noktaya getirecek?”
Bunu söyleyenin kimliğine bakalım:
Öğretmen mi? Hayır. Profesör mü? Hayır. Peki, her hangi bir eğitim kurumunda bulundu da, bir takım bilgi kırıntıları kulağına mı çalındı? O da değil. Peki ne? Bu arkadaş neci? Nerede okumuş?
Eğitimci kimliği yok. Kim olduğunu da söylememe gerek yok. Bildiğimiz kişi. Demokrasilerde baskı yok, zorlama yok... denilmiyor mu? Peki, siz çocukların okula başlama yaşı üzerinde niye oynadınız?
Ankara Çankaya’da 66 ayını doldurmuş çocuk ile Arhavi’de 66 aylık çocuğu aynı kefeye koymayı nasıl başaracaksın? Hem sonra acelen ne kardeşim?
Bir pilot bölge belirlesen. İstediğin yaşta çocukları o yıl bu deneme okullarında okutsan. Sistemin aksayan  yanlarını belirlesen... Bu akıllıca yoldan kaçınmanın sebebi ne?
Yanlış yaptınız... Eski bir öğretmen olarak haykırıyorum, yanlış yaptınız.
Bakınız sadece kenef sorunu başınıza dert olacak. Altmış altı aylık çocuk kendi başına helada kendi işini başaramaz. Üstünü başını da berbat eder. Çevreyi de batırır. Öğretmenler her gün akşamlara kadar ellerinde kirli bezlerle, kakalı makalı süpürgelerle okul içinde dolaşacaklar. Ve doğal olarak ellerini yıkamaya su da bulamayacaklar.
Anne ve babalar “benim çocuğum geri zekâlı” diyerek rapor alıyorlarsa, aslında size yardımcı oluyorlar. Onları yermek yerine öpüp başınıza koyun... İşinizi kolaylaştırıyorlar. Cumhuriyetin yıkılışına doğru giden yolda size omuz veriyorlar.
Hem de bilmeden ve farkına varmadan... 

Yazdır Paylaş
Diğer Zeynel Kozanoğlu Yazıları
Belediyenizin hizmetlerinden memnun musunuz?
Evet
Kararsızım
Hayır